Loading...
[rs_image_block align=”align-center” image=”3203″]
[rs_space height=”15px”]

SONSUZLUĞUN SADECE KÜÇÜK BİR PARÇASIYIZ

NICOLAS JAAR & DAVE HARRINGTON AS DARKSIDE

WORDS BY MÜGE TÜZER
PHOTOGRAPHY CAN KÖROĞLU
STYLING CEREN ÇETİNOĞLU

Fusion festival külleri tüm Berlin’i inceden örtmüş; havada yorgunluk, gökyüzünde bulutlarla vardım stüdyoya. Geçtiğimiz seneler içerisinde edindiği endamıyla Nicolas Jaar ve Darkside projesindeki suç ortağı Dave Harrington sessiz sakin hazırlanıyorlardı. Oldukça uysal duran ikiliyle çekimin hemen ardından sohbet için sözleşmiştik. Taksideyken geldi Nicolas’dan ilk soru,
‘‘Hemen burada başlayalım mı röportaja?’’. Birkaç saate farkına varacağım oldukça net karakterinin ön hazırlığı niteliğindeki bu soruya verdiğim olumsuz cevapla ancak 20 dakika sonra, yemek esnasına erteleyebilmiş oldum sohbeti. Sessizce Friedrichshain’e ilerleyerek şehrin genç ve sanat mabedi otellerinden Michelberger’e vardık. Yemek siparişinin ardından kayıta başladık.

2011’de Jaar’ın kendi label’ı Clown & Sunset’ten çıkan 3 şarkılık bir EP’yle hayatımıza giren DARKSIDE, kıtalar arası turlayan bir grup haline dönüşerek sofistike ve deneysel prodüksiyonların hala takdir edildiğini gösteren bir umut ışığına dönüştü. Ekimde bir yaşına basacak olan albüm Psychic de bu duruma önemli bir katkıda bulundu. Turun son duraklarından İstanbul ve Çeşme’ye de Kaan Düzarat’ın göz bebeği organizasyon şirketi Orange Date’le gelecek olan Dave ve Nicolas’la albümleri hariç her şey hakkında konuştuk (…)

You can find the full article in our 7th issue.

[rs_image_carousel image_list=”3208,3209,3210,3211,3212,3213,3214,3215,3216″]